Čím začít

Pokud jste u nás noví, najdete zde základní kroky, jak jednoduše začít s profesionálním email marketingem a účtem SmartEmailing. Pokud už základy znáte, pokračujte na kurz #1.

1. Připravte si šablonu

Mít pěknou a profesionální email šablonu je vizitkou každé úspěšné firmy. Máte možnost si vybrat z několika předinstalovaných šablon, které máte na svém účtu pod záložkou Šablony. Můžete je upravit a editovat pro vaše potřeby.

Doporučujeme vám připravit si svou vlastní šablonu ve firemních barvách a grafice. Pokud potřebujete poradit, navrhnout nebo optimalizovat vaši šablonu, neváhejte se na nás obrátit. Cena takové stylové a profesionální šablony se pohybuje mezi 2.000-4.000 Kč podle obtížnosti a šablona vám pak může dobře sloužit několik let.

Rádi vám pomůžeme s přípravou a optimalizací šablony pro různé poštovní prohlížeče. Kontaktujte nás.

2. Naimportujte kontakty

Založte si v účtu seznam kontaktů a pojmenujte si ho. Dalším krokem bude import kontaktů. Nejlépe je zpracovat je ve sloupcích v Excelu a poté soubor uložit jako formát CSV. Soubor s daty ve formátu CSV poté naimportujete do svého účtu. Kompletní postup jak importovat kontakty naleznete na této stránce.

Video návod najdete zde: http://www.smartemailing.cz/video-jak-importovat-kontakty/

3. Připravte a odešlete první kampaň

Pokud máte založen účet, vloženy kontakty a připravenu šablonu, připravte si nyní emailovou kampaň k odeslání. Takový email pro kampaň můžete jednoduše připravit včetně obrázků v našem editoru nebo můžete importovat připravený email v HTML.

Nyní stačí jen vybrat připravené seznamy kontaktů, na které chcete kampaň odeslat. Naše servery se již postarají o to, aby byly vaše zprávy opravdu doručeny. Pokud hledáte podrobnější návod, naleznete jej v této sekci.

4. Prohlédněte si statistiky

Pokud jste odeslali svou první kampaň, nezbývá než se podívat, jak byla úspěšná. Statistiky, kdo si přečetl váš email, zda kliknul na odkazy v něm nebo zda byla zpráva doručeno resp. zda se někdo odhlásil můžete sledovat v záložce Statistiky.