Naučte se ovládat SmartEmailing z pohodlí domova  - oblíbené školení je nyní ONLINE - jen za 250 Kč. 

Letos si dárečky v kanceláři nerozbalíme

A jsme za to moc rádi! Tradiční Vánoce v našem týmu probíhají u nazdobeného stromku, s dobrým jídlem a pitím a samozřejmě také s dárky. Každoročně každý z nás donese pod stromeček dárek a děláme tzv. tajného Santu, kdy si každý náhodně vybere jeden z donesených balíčků a rozbalí si ho.

Na listopadovém týmovém setkání jsme se k tématu dárků dostali znovu, aby i noví členové týmu věděli, jak to bude probíhat. No a v tom přišel od Katky nápad, že na internetu viděla zajímavý projekt – Krabice od bot. Začalo nám svítat, proč nás Katka prosila o prázdné krabice, a že na staré harampádí je asi potřebovat nebude.

Hlasování o změně našeho dárkového modelu bylo 100% a každý z nás velmi rád tajný dárek vyměnil za vidinu něčeho smysluplnějšího.

Naše krabice jsou připravené

Krabice od bot

Letos (a následující roky také) se týmově zapojíme do projektu Krabice od bot, který pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické. Ta se specializuje na poskytování sociálních služeb a speciální školství, v období Vánoc pak společně s dobrovolníky provozují sběrná místa pro dárky.

Celý systém je dopředu vymyšlený a na základě informací získaných od úřadů, azylových domů, škol nebo nízkoprahových center, je každému místu na míru vytvořen rezervační systém s konkrétním počtem dárků. Ty jsou rozděleny podle pohlaví i věku do kategorií (např. kluk 7-8 let, holka 12-14 let). Na webu si potom zájemci rezervují kategorii, pro kterou chtějí dárek poslat, takže se nestane, že by dárek neodpovídal.

Druhou možností, jak se zapojit, je darovat virtuální krabici on-line. Pomocí této sbírky můžete přispět libovolnou částkou do fondu, ze kterého jsou potřeby financovány i mimo období Vánoc. Finance se dají použít i na nehmotné dárky (taneční, kroužky, výlety) anebo větší vybavení (nábytek, spotřebiče). Od roku 2017 se on-line vybralo už přes 800 000 tisíc korun!

Jak to bude u nás?

Část týmu využila možnosti koupit krabici on-line a přispět tak finančně na to, co bude aktuálně potřeba. Další jdou nakupovat dárky pro děti se svými stejně starými dětmi, aby se do krabice zabalilo opravdu to, co se bude líbit. A ti, co vybírají nadílku sami, se inspirovali v dobře připraveném rádci, který pro každou kategorii doporučuje vhodné dárky. Všichni potom osobně dárky doručíme na rezervované sběrné místo.

Už se moc těšíme, až si v kanceláři nic nerozbalíme a budeme si představovat, jak naše nadílka dělá radost tam, kde je to opravdu potřeba. Diakonii budeme rádi pomáhat i s e-mailingem a bude skvělé, pokud se s pomocnou rukou přidají i další firmy.

Na letošní Vánoce se už vybralo přes 11.000 dárků, ale 13.000 jich stále chybí. Čas už je jen do 8. 12., takže budeme rádi, pokud se i vy zapojíte do projektu a jeden váš dárek vyměníte třeba za certifikát o darování nebo rovnou zabalíte hmotné dárky do prázdné krabice a vykouzlíte tak skvělý dárek i pocit.

Zapojte se také

Kateřina Fišerová

Pomáhala rozjet email marketingové strategie desítkám českých firem. Dnes je manažerkou a lídrem značky SmartEmailing, která je jedničkou na českém a slovenském trhu. Propaguje myšlenky efektivního email marketingu jako nástroje pro budování vztahu se zákazníky. Nesnáší SPAM a jako lektorku a spíkra ji můžete potkat na konferencích. Více se dozvíte na www.katkafiserova.cz.

Chcete podobné články najít přímo ve svém emailu?


Přidejte se k našim 32 818 odběratelům, kteří chtějí dělat email marketing chytře, více prodávat a mít více spokojených zákazníků.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů