Poslední volná místa na školení PRÁVO V E-MAILINGU (27. 4.)

VIDEO návod: Jak se zaregistrovat na ÚOOÚ

O registraci na Úřad pro ochranu osobních údajů jsme již psali dříve ve článku: “Proč a jak se registrovat na UOOU.” Dozvíte se v něm, co jsou to osobní údaje i to, na koho se vztahuje registarční povinnost.

Někteří z vás se na nás obraceli s tím, že neví, jak při registraci postupovat. Přesně to, se dozvíte v následujícím videu, které pro Vás natočila Petra Svobodová.

Video návod: Online registrace na UOOU krok za krokem

Registrací to nekončí

Je dobré, uvědomit si, že samotnou registrací to nekončí. Registrací na UOOU jste splnili první část. Tou druhou je nutnost informovat své návštěvníky a získat od nich souhlas se zpracováním osobních údajů.
Nejpoužívanější formou je uvedení tohoto souhlasu v rámci VOP (všeobecných obchodních podmínek).
Další variantou je zaškrtávací políčko při objednávce, či odebírání newsletteru, kde je informace o souhlasu se zpracováním osobních údajů. Možné je také uvést alespoň informaci textovou, bez zaškrtávacího políčka u webového formuláře. Pohledem právníků je nejlepším a nejneprůstřelnějším způsobem varianta VOP + zaškrtávací políčko ve webových formulářích. My v této chvíli využíváme VOP a u některých formulářů také výše uvedený text.

Jak je tomu na Slovensku a v dalších státech EU?

Mezi našimi zákazníky je řada slovenských firem. JIž brzy pro ně zveřejníme podobné návodné video. Pokud ale nechcete čekat, nebo Vás zajímá jiný stát EU, najdete podrobnější informace na stránce samotného úřadu v sekci Zahraničí.

[content id=9787][/content]

Kateřina Fišerová

Vůdčí osobnost SmartEmailingu, místopředsedkyně The Human Potential Academy z.s., zakládající členka spolku Šťastné Česko a spoluzakladatelka módní značky Ilka fashion. Jejím cílem je pomáhat klientům s dosahováním lepších výsledků z e-mailových kampaní, vzdělávat širokou veřejnost v oblasti e-mail marketingu a podporovat české a slovenské firmy v růstu.

Přejete si podobné články najít přímo ve svém e‑mailu?

Memory: 2MB (0.78% of 256MB)

Vyplňte prosím své údaje

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

WS zdarma

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.