Naučte se ovládat SmartEmailing z pohodlí domova  - oblíbené školení je nyní ONLINE - jen za 250 Kč. 

VIDEO návod: Jak se zaregistrovat na Úřadu pro ochranu osobních údajů

eddie's eatery

O registraci na Úřad pro ochranu osobních údajů jsme již psali dříve ve článku: „Proč a jak se registrovat na UOOU.“  Dozvíte se v něm, co jsou to osobní údaje i to, na koho se vztahuje registarční povinnost.

Někteří z vás se na nás obraceli s tím, že neví, jak při registraci postupovat. Přesně to, se dozvíte v následujícím videu, které pro Vás natočila Petra Svobodová.

Video návod: Online registrace na UOOU krok za krokem

Registrací to nekončí

Je dobré, uvědomit si, že samotnou registrací to nekončí. Registrací na UOOU jste splnili první část. Tou druhou je nutnost informovat své návštěvníky a získat od nich souhlas se zpracováním osobních údajů.
Nejpoužívanější formou je uvedení tohoto souhlasu v rámci VOP (všeobecných obchodních podmínek).
Další variantou je zaškrtávací políčko při objednávce, či odebírání newsletteru, kde je informace o souhlasu se zpracováním osobních údajů. Možné je také uvést alespoň informaci textovou, bez zaškrtávacího políčka u webového formuláře. Pohledem právníků je nejlepším a nejneprůstřelnějším způsobem varianta VOP + zaškrtávací políčko ve webových formulářích. My v této chvíli využíváme VOP a u některých formulářů také výše uvedený text.

Jak je tomu na Slovensku a v dalších státech EU?

Mezi našimi zákazníky je řada slovenských firem. JIž brzy pro ně zveřejníme podobné návodné video. Pokud ale nechcete čekat, nebo Vás zajímá jiný stát EU, najdete podrobnější informace na stránce samotného úřadu v sekci Zahraničí.

Kateřina Fišerová

Pomáhala rozjet email marketingové strategie desítkám českých firem. Dnes je manažerkou a lídrem značky SmartEmailing, která je jedničkou na českém a slovenském trhu. Propaguje myšlenky efektivního email marketingu jako nástroje pro budování vztahu se zákazníky. Nesnáší SPAM a jako lektorku a spíkra ji můžete potkat na konferencích. Více se dozvíte na www.katkafiserova.cz.

Chcete podobné články najít přímo ve svém emailu?


Přidejte se k našim 0 odběratelům, kteří chtějí dělat email marketing chytře, více prodávat a mít více spokojených zákazníků.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů