Naučte se ovládat SmartEmailing z pohodlí domova  - oblíbené školení je nyní ONLINE - jen za 250 Kč. 

Double opt-in

Sběr e-mailových adres se ze zákona řídí několika pravidly. Mezi ta nejdůležitější pravidla patří udělení souhlasu / vyžádání zasílání obchodních sdělení. Vyjádření zájmu – přihlášení můžeme označit jako opt in. Jednoduché opt-in (single opt-in) spočívá pouze ve vyplnění formuláře na webu. Oproti tomu double opt-in zahrnuje také zaslání potvrzovacího e-mailu. A teprve až po jeho odsouhlasení (kliknutí na potvrzovací link) je e-mailová adresa zahrnuta do databáze.

Výhody přihlášení double opt in

Výhodou double opt-in je v první řadě eliminace překlepů a dalších nechtěných chyb při zadávání do formuláře. Další výhodou je, že máte vždy jistotu, že zadaná e-mailová adresa patří uživateli, který ji do formuláře zadal. Díky tomu nemáte databázi zahlcenou nesprávnými, tedy nefunkčními adresami – opt-in tedy šetří peníze (či čas), které vydáváte za rozesílání e-mailů.

Snadné dokázání legálnosti databáze

Double opt-in je navíc užitečnou pomůckou při dokazovaní legálnosti databáze.  U každého e-mailu získaného touto cestou můžete lehce dosvědčit, že její majitel vyjádřil souhlas se zasíláním sdělení.

Kateřina Fišerová

Pomáhala rozjet email marketingové strategie desítkám českých firem. Dnes je manažerkou a lídrem značky SmartEmailing, která je jedničkou na českém a slovenském trhu. Propaguje myšlenky efektivního email marketingu jako nástroje pro budování vztahu se zákazníky. Nesnáší SPAM a jako lektorku a spíkra ji můžete potkat na konferencích. Více se dozvíte na www.katkafiserova.cz.

Chcete podobné články najít přímo ve svém emailu?


Přidejte se k našim 21 140 odběratelům, kteří chtějí dělat email marketing chytře, více prodávat a mít více spokojených zákazníků.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů