SmartEmailing
versus Mailchimp

Ukážeme vám, v čem se oba nástroje liší. Na vás už zůstane jen výběr toho vhodnějšího.

SmartEmailing

Oblíbený český nástroj pro chytrý e-mail marketing a automatizaci. Tým vývojářů píše vlastní kód a přizpůsobuje SmartEmailing českým potřebám. Patří pod společnost SmartSelling, je na trhu už 10 let a obsluhuje přes 10.000 klientů.

Mailchimp

Slovy Mailchimpu se jedná o nástroj pro malé podnikatele, kterým pomáhá růst. Vznikl v roce 2001 jako vedlejší projekt a aktuálně je plně výdělečný. Hlavní sídlo je v Atlantě a další kanceláře mají v Brooklynu a Oaklandu.

SE

Doručitelnost

Ručíme za nadstandardní doručitelnost. Používáme antispamovou kontrolu VirusFree, kterou využívají i čeští freemailoví klienti (Seznam, Centrum) a Gmail. Nedoručíme jen 15 z 10.000 e-mailů.

Mailchimp

Doručitelnost

Statistiky doručitelnosti nezveřejňují. Vzhledem k cílení na americký trh, spolupracují pravděpodobně nejvíce s klienty Yahoo, MSN, Aol, a dalšími, které se v ČR příliš nevyužívají.

SE

Podpora

Česká podpora, která je vám k dispozici každý pracovní den a udělá vše pro to, abyste byli spokojeni. Dostupná na telefonu, chatu a e-mailu. Kromě řešení problémů poradí i s e-mail marketingovými tématy.

Mailchimp

Podpora

Anglická podpora dostupná přes chat nebo e-mail. Není možné kontaktovat osobně.

SE

Nápověda

Nápověda v češtině s podrobnými krok za krokem návody. Ihned po registraci dostáváte přístup k základnímu školení Práce se SmartEmailingem.
Mailchimp

Nápověda

I MailChimp samozřejmě disponuje svou nápovědou s návody, které jsou psané anglicky, španělsky nebo francouzsky.
SE

Živé akce

Potkat se s námi můžete na pravidelných workshopech, konferencích, kterých se účastníme i pořádáme nebo na obchodní či partnerské schůzce.

Mailchimp

Živé akce

Mailchimp nemá v Česku své obchodní zastoupení.
SE

Vzdělávání

Pořádáme společná školení, kde se vám věnují naši specialisté, pro firmy a větší společnosti umíme udělat školení na míru a naučit vaše specialisty ovládat SmartEmailing chytře. Know-how z oboru sdílíme v článcích na blogu, skrze rozhovory v našem podcastu a samozřejmě v nápovědě a návodech.

Mailchimp

Vzdělávání

Mailchimp nabízí v rámci nápovědy různé návody a videa, ze kterých můžete metodou samouka nastavit potřebné věci v nástroji. Dále lze na webu dohledat příklady z praxe, obecné tipy k e-mail marketingu a další články.

SE

Ovlivnění vývoje

V případě, že jste naším stálým klientem, odesíláte velké množství e-mailů a hodila by se vám individuální featura v rozhraní, rádi s vámi probereme možnosti a vymyslíme, jakým způsobem funkci implementovat.

Mailchimp

Ovlivnění vývoje

Není to oficiální prohlášení Mailchimpu, ale troufáme si tvrdit, že do vývoje této firmy zasáhnout nepůjde.

SE

Služby

Kromě poskytnutí spolehlivého nástroje nabízíme další služby od vytvoření firemní šablony na míru, přes audit vašeho e-mail marketingu nastavení DNS záznamů až po pravidelnou správu kampaní.

Mailchimp

Služby

Přes placenou verzi Mailchimpu se dostanete například k telefonické podpoře, A/B testování nebo pokročilým funkcím automatizace. Nejedná se o klasické služby, ale rozšíření funkcí v rámci rozhraní.

Proč využít SmartEmailing

SE

Automatické kampaně

Jednoduše nastavíte pravidla a po konkrétní akci uživatele se mu odešle ten správný e-mail. Vytvoříte obsah podle chování zákazníka a vaše e-maily tak budou vždycky relevantní.
SE

A/B testování

Nejste si jisti, co se bude líbit? Posílejte různé varianty a zjistěte, co na vaše kontakty platí.

 
SE

Transakční e-maily

Jednoduše nastavíte pravidla a po konkrétní akci uživatele se mu odešle ten správný e-mail. Vytvoříte obsah podle chování zákazníka a vaše e-maily tak budou vždycky relevantní.

SE

Lead scoring

Obodujte uživatele podle vašich kritérií a zjistěte, jak moc je konkrétní uživatel obchodně zajímavý, a jaké e-maily by ho mohly oslovit.
SE

Segmentace publik

Různým lidem různý obsah, ať už podle chování na webu nebo v e-mailech, jejich nákupního chování nebo vlastností.

SE

SmartEmailing / HTML

Přetáhněte prvky do těla e-mailu a přizpůsobte je vašim potřebám v intuitivním editoru. Fajnšmejkři mají možnost úpravy přes HTML.

SE

Personalizovaný obsah

Vymazlete si vlastní pole a odešlete e-mail, který bude poskládaný přesně podle jeho příjemce. Vlastní pole můžete vložit i do personalizovaného obrázku.

SE

API

Vysosejte z nás to nejlepší a ušetřete si práci díky nové verzi API 3.

SE

Odesílání SMS

Využijte multikanálovou komunikaci a zvolte podle účelu tu nejlepší cestu sdělení k zákazníkovi.

SE

Propojení s RSS Feedem

Načítejte vaše blogové články a příspěvky automaticky do mailů přes propojení s RSS feedem.

SE

Webové formuláře

Nenechte vaše návštěvníky odejít a posbírejte kvalitní kontakty přes klasické nebo pop-up formuláře. Navíc s kontrolou překlepů a ochranou proti spambotům!

SE

Propojení zboží se zbožovými feedy

Produkty do e-mailů patří a jednoduše je tam dostanete ze Zboží i Heureky přes propojené feedy.

SE

Šablony

Bez základu by to nešlo, a proto nabízíme několik přednastavených šablon, které můžete využít nebo jednoduše upravit. Po dohodě můžeme vytvořit i firemní šablonu na míru.

SE

Responzivní e-maily a mobilní prvky

Vaše e-maily se automaticky přizpůsobí mobilním obrazovkám, navíc si sami můžete definovat, pokud některé prvky na mobilech zobrazovat nechcete.

SE

Kontrola GDPR

Vyzkoušejte SmartEmailing ještě dnes

Bez závazků, bez nutnosti zadávat platební kartu, jednoduše a se všemi funkcemi