Přejděte od MailerLite k nám

Odcházíte od MailerLite? Pravděpodobně řešíte, kterou aplikaci na sběr kontaktů a e-mailing pro své podnikání vybrat. Tady jsou hlavní důvody, proč bude SmartEmailing vyhovovat i vám.

SmartEmailing

SmartEmailing je česká firma, která byla založená vizionářem Davidem Kiršem. Tomu se povedlo s týmem vytvořit geniální platformu, která schová pod jednu střechu nástroj na tvorbu webu, e-mailingový nástroj a fakturační nástroj, které mohou být propojené a perfektně spolupracovat, ale dokážou spolehlivě pracovat i každá zvlášť. SmartEmailing se plně vyrovná zahraničním aplikacím v jednoduchosti i ve funkcích, které nabízí.

MailerLite

MailerLite je anglicky mluvící litevská společnost se základnou ve Vilniusu, která má tým složený z okolo 40 lidí z celého světa. MailerLite funguje v několika jazycích, čeština mezi ně nepatří. Uživatelsky splňuje nejdůležitější potřeby pro e-mail marketing.

Jaké vlastnosti e-mailingového nástroje jsou pro vás důležité?

Podpora

Pokud angličtina není vaše silná stránka, v MailerLite budete mít problém pokaždé, když budete potřebovat něco vyřešit.

SmartEmailing si zakládá na prozákaznickém přístupu, navíc oproti MailerLite nenabízíme jen obyčejnou zákaznickou podporu. Nabízíme také podporu e-mail marketingovou, což se určitě hodí, když člověk začíná a nemá zkušenost, nebo se mu nedaří, jak by chtěl.

Naše silná stránka je lidskost. Můžete se spolehnout na to, že na druhé straně je zkušený profesionál, který je připravený vám ochotně a rád pomoci.

V MailerLite je vše anglicky. Což vám zabere více času než se vším prokoušete a porozumíte. I když anglicky umíte dobře, složité technikálie se vždy čtou lépe v rodném jazyce. 

SmartEmailing má velmi propracovanou komplexní nápovědu. Ihned po zaregistrování si můžete projít mini kurz Školení pro začátečníky s aplikací.

Můžete najít výuková videa, školení zdarma Smart Coffee, živé výukové semináře v Praze, Brně a Ostravě, kde si vše vyzkoušíte s vedením. Je k dispozici nápověda s vyhledáváním, takže můžete řešit váš konkrétní problém. Všechno je česky!

Nápověda

Vzdělávání

U nás to nekončí nákupem produktu. Klademe velký důraz na neustálé vzdělávání týmu i našich zákazníků, protože e-mail marketing se dynamicky posouvá pořád kupředu. Sledujeme nové trendy a sdílíme je se svými zákazníky v různých formách. Je k dispozici vysílání s podporou a hosty online Smart Coffee, ve kterém se můžete naučit, jak vytvořit a nastavit celý systém, dostanete odpovědi na vaše otázky.

Každoročně se pořádá E-mail Marketing Online Summit, kde se klienti mohou zdarma dozvědět nejnovější trendy v oblasti e-mail marketingu od zkušených odborníků a úspěšných online podnikatelů. Píšeme blog, kde se můžete dozvědět další užitečné informace.

MailerLite má také odkazy na různá videa, můžete si pročíst jejich blog, video tutoriály, články o tom, jak psát emaily, jak vybrat předměty, které zvednou otevíratelnost a tak dále. Občas vám přijde pravidelný newsletter s návody a články.

Ale vzdělávání rozhodně není do takové míry a je samozřejmě v angličtině.

Velké téma. Určitě nechcete, aby se vaše pracně vytvořené e-maily ocitly ve Spamu a nikdo si je nepřečetl. České aplikace toto mají ošetřené přes antispamovou a antivirovou ochranu Virus Free, kterou využívá většina českých e-mailových providerů, i Google.

Takže v případě, že používáte SmartEmailing, vaše doručitelnost bude u českých a slovenských klientů rozhodně vyšší.

V případě MailerLite nikde na jejich webu není informace o tom, že mají Spam check, a pokud ano, pravděpodobně nebude pro české e-mailingové klienty.

Doručitelnost

Nejlepší funkce SmartEmailingu

Tvorba webových formulářů

Ve SmartEmailingu můžete vytvářet webové formuláře, máte k dispozici e-mailové šablony s responzivním designem.

Odesílání, kdy klient nejvíce otevírá

Můžete odesílat emaily, kdy klient nejvíce otevírá, to vám zajistí větší jistotu toho, že váš e-mail nebude někde zapadlý, ale že ho klient otevře. Tuto funkci MailerLite nemá.

Snadná tvorba e-mailů

Čeká na vás Drag and Drop editor, kde si jedoduše poskládáte váš email tak, aby splňoval vaše požadavky, šaablony, fotografie. Můžete využít i HTML editor a předvytvořené šablony. Můžete vytvářet pop-upy, které se objeví na vašem webu.

Double opt-in ready

Připravený proces, který potřebujete k double opt-in.

Segmentace

Můžete segmentovat vaše kontakty, automatizovat procesy a plně personalizovat. Personalizace je u MailerLite problém, protože zahraniční aplikace neumí skloňovat, takže z něj nikdy nevyloudíte Dobrý den, Karle.

Přehled

Můžete sledovat statistiky otevíratelnosti a prokliků na odkazy, procento otevřených e-mailů, vrácených e-mailů a odhlášených lidí.

GDPR ready

Vše je plně v souladu s českou a evropskou legislativou. Součástí je double opt-in proces.

A/B Testování

Můžete využít také funkce A/B testování tím, že odešlete dvě různé varianty obsahu a sledujete, která je úspěšnější.

Skloňování při osolvení

SmartEmailing na rozdíl od MailerLite umí i popřát k svátku, to je další možnost, jak budovat vztah s klientem a jeho důvěru k vám, když se mu v den svátku automaticky odešle e-mail třeba s nějakou příjemnou nabídkou. Umí oslovovat v 5. pádu.

Integrace

Přes API rozhraní můžete integrovat s různými dalšími aplikacemi a programy. Plný seznam najdete zde.​

Úprava fotek přímo v aplikaci

Můžete nově přímo v aplikaci na fotky psát text.

Hromadné SMS

Přes naši aplikaci lze automatizovaně odesílat i hromadné SMS s informacemi pro klienty. Což u MailerLite také není možné.

Výhody platformy SmartSelling

Aplikace pro e-mailing vám bude fungovat sama o sobě jen do té doby, než začnete něco prodávat a bude vám stačit vytvořit na web formulář ke sběru kontaktů a automaticky odeslat několik e-mailů.

Až vytvoříte první prodejní produkt, tak je potřeba zapojit do akce další „appky“. Budete potřebovat vytvořit prodejní formuláře a faktury, které se automaticky odešlou a také popřípadě přidat platební bránu.

S aplikací MailerLite to buď budete řešit opět přes zahraniční aplikace, nebo se to celé budete snažit méně či více úspěšně napojit na ty české. Na některá propojení existují pluginy, ale ty si většinou zaplatíte. V českých aplikacích už budete mít připravené vzory emailů, bude vše i pro zákazníka v češtině včetně faktur a budete mít mnohem méně práce s psaním textů, ušetříte si spoustu času a bude mnohem jednodušší zapojit českou platební bránu.

V tomto je geniální platforma SmartSelling, jejíž součástí je i SmartEmailing a fakturační nástroj FAPI, který je velmi jednoduše propojitelný třeba s bránou GoPay, a troufáme si říct, že nejjednodušší šablona pro tvorbu webu u nás – MioWeb. Tahle chytrá trojkombinace vám ušetří opravdu hodně času a hlavně, což je možná ještě důležitější, spoustu nervů.

Tyto tři aplikace skvěle spolupracují. Ve SmartEmailingu vytvoříte formulář pro sběr kontaktů, který se vám v šabloně MioWebu automaticky ukáže, takže jej nemusíte vkládat HTML kódem a umístíte si ho tam, kam potřebujete a upravíte vzhled přímo na webu.

Stejně tak se ukáže v MioWebu formulář z fakturačního nástroje FAPI ihned ve výběru na webu a vy během pár kliknutí máte celý proces prodeje uvařený. Také jej můžete snadno propojit pomocí API klíče například s Fio bankou a máte rovnou zkontrolované připsání peněz na účet a automatické odeslání produktu.

Převod kontaktů z MailerLite do SmartEmailingu

Pokud se rozhodnete pro SmartEmailing a budete přecházet z MailerLite, je potřeba, abyste si přenesli kontakty. 

Dejte si pozor na kontakty na blacklistu, abyste nespamovali již odhlášené kontakty, je třeba je zkopírovat a nahrát je pro jistotu zvlášť.

To uděláte tak, že si vytvoříte v MailerLite segment se jménem Blacklist. Segment si vytvoříte po kliknutí na Segments, Create segment, pak dáte do prvního okénka Fields, do druhého Blacklist, do třetího Contains, do čtvrtého hodnotu 1. Klikněte na Create segment. Pod počtem blacklistových subscriberů se vám posléze zobrazí tlačítko Export. Vyberte export CSV. Soubor se vám uloží v počítači.

Kontakty, je třeba je zkopírovat a nahrát je pro jistotu zvlášť.

To uděláte tak, že si vytvoříte v Mailer Lite segment se jménem Blacklist. Segment si vytvoříte po kliknutí na Segments, Create segment, pak dáte do prvního okénka Fields, do druhého Blacklist, do třetího Contains, do čtvrtého hodnotu 1. Klikněte na Create segment. Pod počtem blacklistových subscriberů se vám posléze zobrazí tlačítko Export. Vyberte export CSV. Soubor se vám uloží v počítači.

Poté se vraťte zpět do MailerLite a teď záleží na vás, zda chcete exportovat celou databázi najednou, nebo po seznamech. Pokud najednou, jen kliknete na Subscribers – all subscribers a pod číslem celkového počtu lidí kliknete na tlačítko Export a Export CSV. Soubor se vám uloží do počítače.

A stejným způsobem vložíte do SmartEmailingu, s tím rozdílem, že nezvolíte možnost na blacklist, ale vyberete možnost Importovat jako potvrzené.  

Pokud chcete exportovat lidi po seznamech, můžete stáhnout každý seznam zvlášť. Jděte na Subscribers – Groups – vyberte skupinu a opět pod počtem lidí klikněte na tlačítko Export, Export CSV. Soubory si nazvěte tak, abyste věděli, který seznam je který.

Kontakty nahrajete do SmartEmailingu tak, že opět kliknete na Kontakty a seznamy – import nových kontaktů – vyplňte požadované informace – a pokračujete stejně jako při vkládání celé databáze.

Zde máte přesný návod, jak krok za krokem kontakty naimportovat.

Vyzkoušejte SmartEmailing ještě dnes

Bez závazků, bez nutnosti zadávat platební kartu, jednoduše a se všemi funkcemi