Poslední volná místa na školení PRÁVO V E-MAILINGU (27. 4.)

Připravte na e-mailing své stránky: 4 tipy

E-mail marketing není jen o posílání e-mailů, ale o fungujícím propojení více prvků. Jedním z těch nejdůležitějších je váš web. Právě tady budete nejspíš sbírat kontakty a právě sem se pravděpodobně čtenáři vašich zpráv budou nejvíce proklikávat.

Právě proto je práce na sebelépe vyšperkovaných e-mailech zbytečná bez dobře připravených stránek. Které 4 věci byste si tedy rozhodně na svém webu měli pohlídat?

Vylaďte newsletter box

Newsletter box je formulář na webu, případně blogu, přes který se návštěvníci přihlašují k odběru newsletteru. O tom, nakolik se lidé budou opravdu přihlašovat, rozhoduje mimo jiné jeho umístění nebo lákavý vzhled.

Newsletter box proto umístěte na vhodné, dobře viditelné místo na svých stránkách. Lidé ho nejčastěji hledají ve spodní části stránky, proto by neměl chybět ani v patičce webu. Vyhrajte si také s jeho podobou. Newsletter box svádějící k přihlášení by měl být líbivý, vkusný a hezky sladěný s vašimi stránkami.

Lidem musí hned dojít, o co se jedná. Proto by měl také obsahovat jasné sdělení, co návštěvníci dostanou a co pro to musí udělat. Buďte hraví, vtipní nebo minimalističtí – cokoli se hodí k vaší značce a má potenciál fungovat. S pořádně vyladěným newsletter boxem se vám kontakty pohrnou mnohem rychleji.

Pěkně se newsletter box vyjímá třeba na www.bellarose.cz

Optimalizujte landing page

Pokud jste správně stanovili strategii svého e-mail marketingu (psali jsme o ní v předchozím článku), měli byste už mít vyjasněné své cíle. Z těch pak vyplývá, kam přesně se příjemci vašich e-mailů budou proklikávat.

Stránky, na které se přes proklik jako první dostanou, se nazývají landing page neboli vstupní stránky. Pokud takové ještě nemáte, je nejvyšší čas je vytvořit. Máte-li už landing page připravené, zrevidujte je tak, aby plnily svůj účel a měly maximální konverzní potenciál.

Toho dosáhnete hlavně tím, že budou co nejjednodušší na orientaci a návštěvníci okamžitě poznají, co se po nich chce. Když už se vám povedlo je k vám na web dostat, byla by přeci škoda o ně nepovedeným provedením vstupních stránek hned zase přijít.

Příklad jednoduché landing page na www.mioweb.cz

Propojte stránky s nástrojem

Chcete e-mail marketing vyladit k dokonalosti a dosáhnout tak vyšších příjmů? Propojení vašeho webu s e-mailingovým nástrojem vám umožní váš e-mailing vyhodnocovat a neustále posouvat dopředu.

Mezi další výhody propojení patří třeba automatické propisování kontaktů na zákazníky. Pokud někdo vyplní svůj e-mail do formuláře na vašich stránkách, nástroj veškeré údaje automaticky zanese do databáze. Stejně tak je díky propojení jednodušší monitorovat akce, které návštěvníci na webu provádějí.

Ještě větší úspěch e-mailů přináší rozdělení kontaktů do skupin, takzvaných segmentů. Segmentaci jako takové se budeme blíže věnovat v dalších článcích.

Dodržujte pravidlo 2 %

I ten nejjednodušší formulář by vám měl přinést 2% konverzi. To je totiž pomyslná spodní hranice toho, co se v marketingu obecně považuje za „ještě funkční“. Průměr pro zkušenější marketéry a dobře vyladěné kampaně se pak může vyšplhat asi k 10 %. A u samotných landing page není problém dosáhnout i 70 %.

Své konverze si jednoduše vypočítáte ze statistik zobrazení (či návštěvnosti) a jejich počty byste pak měli neustále navyšovat. V první řadě se postarejte o dostatečné množství kontaktů třeba v horizontu jednoho roku. V dalších článcích si probereme, jak své statistiky dále vylepšovat a jak s nasbíranými kontakty pracovat.

Spojte svůj e-mailing se SmartEmailingem

E-mail marketing nefunguje bez dobře připravených stránek ani bez vychytaného e-mailingového nástroje. A přesně takový je náš SmartEmailing! Skvěle se propojuje s webem, vyrobíte v něm chytlavý e-mail i webový formulář a vyzkoušet si ho můžete třeba hned úplně zdarma.

ZDARMA VYZKOUŠET SMARTEMAILING

Kateřina Fišerová

Vůdčí osobnost SmartEmailingu, místopředsedkyně The Human Potential Academy z.s., zakládající členka spolku Šťastné Česko a spoluzakladatelka módní značky Ilka fashion. Jejím cílem je pomáhat klientům s dosahováním lepších výsledků z e-mailových kampaní, vzdělávat širokou veřejnost v oblasti e-mail marketingu a podporovat české a slovenské firmy v růstu.

Přejete si podobné články najít přímo ve svém e‑mailu?

Memory: 160MB (31.25% of 512MB)

Vyplňte prosím své údaje

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Stáhněte si CHECKLIST zdarma

Stáhněte si CHECKLIST zdarma

E-MAILOVÝ KALENDÁŘ
NA ROK 2024

Registrace na workshop

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.