Připravte na e-mailing své stránky: 4 věci, na které byste neměli zapomenout

E-mail marketing není jen o posílání e-mailů, ale o fungujícím propojení více prvků. Jedním z těch nejdůležitějších je váš web. Právě tady budete nejspíš sbírat kontakty a právě sem se pravděpodobně čtenáři vašich zpráv budou nejvíce proklikávat.

Právě proto je práce na sebelépe vyšperkovaných e-mailech zbytečná bez dobře připravených stránek. Které 4 věci byste si tedy rozhodně na svém webu měli pohlídat?

Vylaďte newsletter box

Newsletter box je formulář na webu, případně blogu, přes který se návštěvníci přihlašují k odběru newsletteru. O tom, nakolik se lidé budou opravdu přihlašovat, rozhoduje mimo jiné jeho umístění nebo lákavý vzhled.

Newsletter box proto umístěte na vhodné, dobře viditelné místo na svých stránkách. Lidé ho nejčastěji hledají ve spodní části stránky, proto by neměl chybět ani v patičce webu. Vyhrajte si také s jeho podobou. Newsletter box svádějící k přihlášení by měl být líbivý, vkusný a hezky sladěný s vašimi stránkami.

Lidem musí hned dojít, o co se jedná. Proto by měl také obsahovat jasné sdělení, co návštěvníci dostanou a co pro to musí udělat. Buďte hraví, vtipní nebo minimalističtí – cokoli se hodí k vaší značce a má potenciál fungovat. S pořádně vyladěným newsletter boxem se vám kontakty pohrnou mnohem rychleji.

Vzhled newsletter boxu je velmi důležitý.

Pěkně se newsletter box vyjímá třeba na www.bellarose.cz

Optimalizujte landing page

Pokud jste správně stanovili strategii svého e-mail marketingu (psali jsme o ní v předchozím článku), měli byste už mít vyjasněné své cíle. Z těch pak vyplývá, kam přesně se příjemci vašich e-mailů budou proklikávat.

Stránky, na které se přes proklik jako první dostanou, se nazývají landing page neboli vstupní stránky. Pokud takové ještě nemáte, je nejvyšší čas je vytvořit. Máte-li už landing page připravené, zrevidujte je tak, aby plnily svůj účel a měly maximální konverzní potenciál.

Toho dosáhnete hlavně tím, že budou co nejjednodušší na orientaci a návštěvníci okamžitě poznají, co se po nich chce. Když už se vám povedlo je k vám na web dostat, byla by přeci škoda o ně nepovedeným provedením vstupních stránek hned zase přijít.

I jednoduchá landing page může být účinná.Příklad jednoduché landing page na www.mioweb.cz

Propojte stránky s nástrojem

Chcete e-mail marketing vyladit k dokonalosti a dosáhnout tak vyšších příjmů? Propojení vašeho webu s e-mailingovým nástrojem vám umožní váš e-mailing vyhodnocovat a neustále posouvat dopředu.

Mezi další výhody propojení patří třeba automatické propisování kontaktů na zákazníky. Pokud někdo vyplní svůj e-mail do formuláře na vašich stránkách, nástroj veškeré údaje automaticky zanese do databáze. Stejně tak je díky propojení jednodušší monitorovat akce, které návštěvníci na webu provádějí.

Ještě větší úspěch e-mailů přináší rozdělení kontaktů do skupin, takzvaných segmentů. Segmentaci jako takové se budeme blíže věnovat v dalších článcích.

Dodržujte pravidlo 2 %

I ten nejjednodušší formulář by vám měl přinést 2% konverzi. To je totiž pomyslná spodní hranice toho, co se v marketingu obecně považuje za „ještě funkční“. Průměr pro zkušenější marketéry a dobře vyladěné kampaně se pak může vyšplhat asi k 10 %. A u samotných landing page není problém dosáhnout i 70 %.

Své konverze si jednoduše vypočítáte ze statistik zobrazení (či návštěvnosti) a jejich počty byste pak měli neustále navyšovat. V první řadě se postarejte o dostatečné množství kontaktů třeba v horizontu jednoho roku. V dalších článcích si probereme, jak své statistiky dále vylepšovat a jak s nasbíranými kontakty pracovat.

4 kroky k efektivní přípravě webu na e-mail marketing.

Spojte svůj e-mailing se SmartEmailingem

E-mail marketing nefunguje bez dobře připravených stránek ani bez vychytaného e-mailingového nástroje. A přesně takový je náš SmartEmailing! Skvěle se propojuje s webem, vyrobíte v něm chytlavý e-mail i webový formulář a vyzkoušet si ho můžete třeba hned úplně zdarma.

ZDARMA VYZKOUŠET SMARTEMAILING

Kateřina Fišerová

Pomáhala rozjet email marketingové strategie desítkám českých firem. Dnes je manažerkou a lídrem značky SmartEmailing, která je jedničkou na českém a slovenském trhu. Propaguje myšlenky efektivního email marketingu jako nástroje pro budování vztahu se zákazníky. Nesnáší SPAM a jako lektorku a spíkra ji můžete potkat na konferencích. Více se dozvíte na www.katkafiserova.cz.

Chcete podobné články najít přímo ve svém emailu?


Přidejte se k našim 32 692 odběratelům, kteří chtějí dělat email marketing chytře, více prodávat a mít více spokojených zákazníků.

Komentáře
 1. Visit us to know the reviews of different assignment writing service providers.

 2. A superior all assignment Help reviews offered by this website with the advantage of online support with high proficiency level based on its latest research and information by professional reviews writers. Wide ranges of subjects are covered with separate writers for each subject.

 3. A student’s life is demanding. It always requires great patience, hard work to give a better future ahead. However, much of the workload can be shared with online assignment help services, where you can get your assignments and projects done before the deadline.

 4. Allassignmenthelp best for assignment writing and always provide top-quality paper. We at Top Quality Assignment believe that there is no shortcut to success and to attain success, hard work, dedication, and commitment must be present.Allassignmenthelp reviews best in writing unique assignment.

 5. Get cheap assignment help services by qualified and experienced assignment writers of Students Assignment Help. Our faculty is proficient in writing assignment. We also provide unlimited free revision services to the students.

 6. Thank You So Much For providing the important and Knowledgeable information.
  I am Olivia Crew, SEO Expert in a reputed company livewebtutors. All of your information is very useful to me. I am working as an academic consultant in Australia and offer Excellent Assignment Help Services to college students.

 7. coursework help napsal:

  I really happy found this website eventually.. Really informative and inspirative !!Thanks for the post and effort ! Please keep sharing more such article. I’ve really like your blog and inspire me in many ways We have already set a high standard for coursework help.

 8. I am so happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the random misinformation that’s at the other blogs.

 9. This is really great work. Thank you for sharing such a good and useful information here in the blog for students.

 10. Thank you for this wonderful Article!

 11. Phone Cleaner napsal:

  Your style is unique and I cannot help gushing over it. I have learnt quite a lot on the topic. Good! Keep it up. Take out sometime to try my work on best phone cleaner. Goes by the name, ITL Phone Cleaner, you can easily find this application on the Play Store and download it for free. The app has been successfully helping users to remove junk files and unwanted files on their Android devices along with your can read more about ITL Android Cleaner here.

 12. After you have started with e-mail marketing it’s important to understand about re-engaging customers on the list. According to the statistics, the value of e-mail list decreases 25% a year mainly due to lack of interest change of an e-mail address or unsubscribes Hubspot. To bring your e-mail marketing back to the life you need some refreshment and a re-engagement campaign.

 13. As a student, coping with assignments in conjunction with different writing obligations during the term isn’t so clean. Students generally tend to get pissed off in addition to lack the incentive to get the paintings accomplished as they do no longer feel up to the assignment or even do not locate any worth assist that would help them in having a clean cruising instructional time period.

 14. Positive unprepared for instances can manifest in all people life whilst they will be required to pay a visit to an unwell relative or attend the funeral of a person close to them. If a pupil takes place to come upon this kind of state of affairs, they do now not have a great deal time to give to their assignments, therefore, an essay writing organization is employed with the aid of them to ease the strain.

 15. Homework Help napsal:

  Even students who never had a hassle with homework earlier than can begin having trouble because of issues they face at home. however, regardless of the reason for your homework struggles, there are many approaches to get help.

 16. Advertising isn’t just about sending e-mails but approximately working on more than one factors. one of the most vital is your web site. right here’s in which you will probably be accumulating contacts, and it’s probable that the readers of your messages can be the maximum procrastinating.

 17. My Friend Recommended This Blog And He Was Totally Right Keep Up The Good Work

 18. I Personally Like Your Post, You Have Shared Good Article. It Will Help Me In Great Deal.

 19. email marketing is one of the best way to get the clients, specially if you are in the field of Loan. Ignou MBA Project use email marketing service as well as sms marketing.

 20. Ignou Project napsal:

  what a informative blog about the email marketing, I never thought email marketing is so good for the business

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.