Poslední volná místa na školení PRÁVO V E-MAILINGU (27. 4.)

Společně to zvládneme

Český národ v prvních dnech nouzového stavu spustil velkou vlnu šití chybějících roušek. Chybí vám šicí stroj nebo zručnost? Nevadí, způsobů, jak můžete pomoct, je nesčetně. V době koronaviru totiž vznikla spousta krásných projektůiniciativ, do kterých se může kdokoli zapojit. Inspirovat se můžete v našem článku, který kombinuje nápady, jak si vzájemně pomoci jako podnikatelé, ale také jako lidé.

Ve SmartEmailingu děláme online vzdělávání, workshopy  a konzultace. Zároveň jsme zapojeni do iniciativy jdemeonline.cz. Snažíme se pomoct každému, kdo se na nás obrátí, ale kromě toho se dá pomáhat i jinak. 

Diakonie

Diakonie je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR a jednička ve speciálním školství. Pomáhají dětemdospělým, seniorům i lidem v různých životních krizích. Každý člověk je pro ně důležitý. Můžete jim pomoct několika způsoby. V současné době jsou velmi vytížení zejména ti, kteří pracují v přímé péči, často bez řádných ochranných pomůcek. Proto můžete pečovatelky podpořit skrz kampaň: Děkujeme pečovatelkám a vykouzlit jim v náročné situaci úsměv na tváři. Kromě toho, že pečovatelkám děkujeme již zde, zároveň chystáme na svět ještě něco dalšího. 🙂 

Úsměv do schránky 

Úsměv do schránky je krásnou iniciativou dobrovolníků ze studentské neziskové organizace Mise naděje, kteří se orientují na pomoc seniorům. Běžně klienty v domově pro seniory podporují navštěvují osobně, v době karantény je však situace jiná, a tak vznikla myšlenka podpory na dálku. Cílem projektu Úsměv do schránky je zprostředkovat formou pohlednice vlídná slova klientům v domovech pro seniory a dalších státních i nestátních zařízeních, kteří jsou kvůli bezpečnostním opatřením ochuzeni o přímý kontakt s rodinou či dobrovolníky. Jde tedy o krásný způsob, jak seniorům udělat v těchto časech radost.

Ve SmartEmailingu jsme se v součinnosti s neziskovou organizací Adra několikrát setkali se seniory z Domova se zvláštním režimem v Brně. Myšlenkou Úsměvu do schránky jsme se inspirovali a “naše” drahé seniory pohlednicemi také povzbudili.

Sousedská pomoc

Sousedská pomoc vznikla jako bezprostřední reakce na probíhající koronavirovou krizi. Jejich občanská iniciativa propojuje dobrovolníky a lidi, kteří aktuálně potřebují jejich pomoc na lokální úrovni po celé České republice. Sdružují přes 6000 dobrovolníků. Je možné se zaregistrovat jako kurýr, pečovatel, dispečer nebo švadlena. Zapojit se můžete v libovolném městě. Do sousedské pomoci se registrovalo i několik z nás a pozorně čekáme na zapojení. 

Nesnězeno

Aplikace Nesnězeno si před dvěma lety vzala za cíl zachránit jídlo, které se v restauracích nestihlo sníst. Můžete se díky ní dobře najíst a navíc ušetřit peníze. Do projektu jsme se se SmartEmailingem zapojili a spolupracujeme na jejich komunikaci. V současné době koronakrize rozjeli projekt Daruj DOBROty, kde můžete jednoduše, skrz aplikaci, darovat jídlo lidem bez domova, seniorům, dobrovolníkům nebo zdravotníkům. Jídla zaváží skrz logistickou službu Dodobrovolník, ke které je také možné se přidat. 

Covid19CZ.cz

Pokud pracujete v oblasti technologických firem a IT nebo jste IT nadšenec a chcete své znalosti využít k dobré věci, zapojte se do iniciativy Covid19CZ.cz. Smyslem aktivity je nabídnout moderní technologiepomockomunikací tam, kde mohou usnadnit boj s virovou nákazou, ať již zpřístupněním informací nebo třeba datovou analýzou usnadňující detekci ohnisek šíření nákazy. Za dobu spuštění vznikla spousta zajímavých a prospěšných projektů. Jedním z nich je aplikace eRouška, která usnadní hygienické stanici dohledávání rizikových kontaktů s ohledem na dodržení maximálního soukromí uživatelů. 

Zachraň hospodu

Posezení v hospodách je pro Čechy v podstatě národní sport a velká část se jistě nemůže dočkat, až je bude moct zase navštívit. Jelikož je koronavirová krize pro gastronomická zařízení velmi smutným obdobím a mnoho podniků nemusí otevřít už nikdy, vznikl hezký projekt s názvem “Zachraň svou hospodu”. Skrz něj si můžete koupit voucher do svého oblíbeného podniku a jakmile se zase otevře, užijete jej. 

Sázení stromů

Výzvu o pomoc vydaly i Lesy ČR. Z důvodu uzavření hranic jim teď totiž chybí tisíce pomocníků pro vysázení stromů. Nabídka je myšlena především pro studenty v období zavřených škol, ale tento dobrý skutek může vykonat každý. Pomoc se tak dá spojit s příjemným pobytem na čerstvém vzduchu v přírodě.

My jsme se loni zavázali, že každého našeho zákazníka zasadíme strom. Tento závazek stále platí.

Kateřina Fišerová

Vůdčí osobnost SmartEmailingu, místopředsedkyně The Human Potential Academy z.s., zakládající členka spolku Šťastné Česko a spoluzakladatelka módní značky Ilka fashion. Jejím cílem je pomáhat klientům s dosahováním lepších výsledků z e-mailových kampaní, vzdělávat širokou veřejnost v oblasti e-mail marketingu a podporovat české a slovenské firmy v růstu.

Přejete si podobné články najít přímo ve svém e‑mailu?

Memory: 64MB (12.5% of 512MB)

Vyplňte prosím své údaje

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Stáhněte si CHECKLIST zdarma

Stáhněte si CHECKLIST zdarma

E-MAILOVÝ KALENDÁŘ
NA ROK 2024

Registrace na workshop

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.