Poslední volná místa na školení PRÁVO V E-MAILINGU (27. 4.)

Jak získat důvěru nových zákazníků?

Zákazník spokojený s vaší službou je jedním z nejlepších možných marketingových nástrojů. Podařilo se vám získat ho na svou stranu? Pokuste se to dál zužitkovat!

Obvyklá zákazníkova cesta má 4 části: vědět, věřit, koupit, doporučit. Právě doporučením můžete tomu dalšímu vše usnadnit – začne vám věřit, jakmile se o vás dozví. Sobě tak naopak ušetříte práci.

Jak si říct o doporučení?

Až u vás zákazník nakoupí nebo využije vašich služeb, vždy mu pošlete e-mail a požádejte ho o malou chvíli jeho času.

Ohodnotit vás  může třeba následujícími způsoby:

Recenze e-mailem

Zašlete zákazníkovi už připravený formulář. Zeptejte se ho, jestli je s vaším produktem spokojený. Doporučil by ho svým známým? A proč?

Recenze na externích portálech (Heureka.cz, Zboží.cz)

Nejoblíbenější srovnávací server Heureka.cz navštíví měsíčně okolo 2,5 milionu lidí, kteří se rozhodují nad svým dalším nákupem. Požádejte svého zákazníka, jestli by tam o vás nenechal zmínku, a třeba se začnou dít věci.

Hodnocení na Facebooku

Tíhne vaše cílová skupina ze všeho nejvíc k sociálním sítím? Přidejte si na svou facebookovou stránku možnost přidat hodnocení a zákazníka nasměrujte tam.

Odměny za nového zákazníka

Motivujte výhodami a bonusy za přivedení nového zákazníka. Klidně přitom odměňte oba – stávajícího zákazníka za doporučení i nového za první nákup.

Zapojení do affiliate programu

Pokud má váš zákazník vlastní stránky, zkuste ho zapojit do svého affiliate programu. Nabídněte mu odměny za umístění vašeho banneru a příliv nových zákazníků může začít.

Pozor na správnou komunikaci

Hodnocení můžete získat na nákup drobnosti do domácnosti i dlouhodobé služby – v tom případě zkuste být v žádosti o hodnocení o něco více osobní. Tón e-mailu vždy přizpůsobte svým potřebám.

Počítejte s tím, že hodnocení nebudou vždy pozitivní. Někdy to bude oprávněné, jindy třeba ne. Odpovídat a vysvětlovat byste každopádně měli vždy. Ukažte, že jste tu pro zákazníka a že jste připraveni jeho problém řešit.

Jak dělat hodnocení nejlépe?

Více o tom, jak si říct o hodnocení a jak s ním naložit, jste se mohli dozvědět na webináři Email Marketing Online Summit 2017. Pokud jste se z jakýchkoliv důvodů nezúčastnili, máme pro vás skvělou zprávu – celý summit si můžete přehrát ze záznamu.

Koupit záznam EMOS 2017.

O půvabu doporučování na summitu promluvil Michal Kolář – marketingový guru ze SmartEmailingu, specialista na placenou reklamu na Facebooku a úspěšný affiliate partner. Sledovat Michala můžete na webu www.kolami.cz.

Kateřina Fišerová

Vůdčí osobnost SmartEmailingu, místopředsedkyně The Human Potential Academy z.s., zakládající členka spolku Šťastné Česko a spoluzakladatelka módní značky Ilka fashion. Jejím cílem je pomáhat klientům s dosahováním lepších výsledků z e-mailových kampaní, vzdělávat širokou veřejnost v oblasti e-mail marketingu a podporovat české a slovenské firmy v růstu.

Přejete si podobné články najít přímo ve svém e‑mailu?

Memory: 86MB (16.8% of 512MB)

Vyplňte prosím své údaje

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Stáhněte si CHECKLIST zdarma

Stáhněte si CHECKLIST zdarma

E-MAILOVÝ KALENDÁŘ
NA ROK 2024

Registrace na workshop

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.