Naučte se ovládat SmartEmailing z pohodlí domova  - oblíbené školení je nyní ONLINE - jen za 250 Kč. 

Stali jsme se partnerem dokumentu V síti

Stali jsme se hrdým partnerem dokumentu V síti!

Není nám lhostejná bezpečnost na internetu, a proto jsme se rozhodli podpořit vznikající dokument V síti, který oklamal predátory číhající na mladistvé uživatele a otočil hru proti nim. Falešné, velmi důvěryhodně vypadající profily, používání internetových doplňků a triků ke schování pravé identity, ale i viditelná masturbace před kamerou. V současnosti je internet plný lidí, kteří hledají a “loví” mladistvé, se kterými by mohli nejen komunikovat, ale i on-line zneužívat, lákat z nich obnažené fotky a přemlouvat ke společným sexuálním aktivitám přes internet nebo naživo. Za oponu fenoménu zneužívání dětí na internetu nahlédli dokumentaristé Vít Klusák a Barbora Chalupová ve filmu V síti: Z lovců se stanou lovení.

Plnoletým, mladě vypadajícím herečkám byly založeny fiktivní účty na sociálních sítích, pro které autoři využili autentické fotografie z doby, kdy je dívkám 12 let. Ještě během doplňování vymyšlených koníčků do profilů začaly chodit první odpovědi. Celkem na tři nově založené profily přišlo neuvěřitelných 2,5 tisíce reakcí, ve kterých všichni muži (kromě jednoho) určitým způsobem dívky obtěžovali. Nejčastěji se jednalo o posílání odkazů na pornografické či zoofilní stránky, vlastní intimní fotografie, masturbace před kamerou, žádosti o svlékání, dotazy na líbání nebo menstruaci.

Nataceni_filmu_V_siti

V rozhovorech pro DVTV a iRozhlas odhaluje Vít Klusák více detailů z natáčení. Skupina mužů, kteří zneužívají mladé dívky je značně heterogenní. Na profily dívek reagovali muži ve věku od 17 let až po šedesátníky, profesně od dělníků přes taxikáře až po vysokoškoláky a studenty medicíny. Někteří z nich vystupují před kamerou osobně a neskrývají se ani při masturbaci, jiní se snaží být nenápadní a řada z nich využívá i placené doplňky (např. pro Skype) umožňující instalaci tzv. fake kamery, díky které mohou přehrát smyčku nahrávky s mladým klukem. Takto snadno lze dívku na druhém konci spojení oklamat a postupně loudit nahé fotografie nebo si s ní domluvit osobní schůzku.

K přípravě nezávislého celovečerního filmu, který pomůže v honu na internetové predátory a odhalí jejich typické projevy a praktiky, potřebovali autoři samozřejmě nemalé finanční prostředky. Rozhodli se je vybrat přes crowdfundingový portál Hithit.cz, a i když byla původní suma 850 000,- a později i nejvyšší napsaná meta 1,5 milionu korun, dávno překročeny, přispívejme prosím dál. Peníze, které se nepoužijí na produkci filmu, budou využity k šíření propagačních materiálů a velké osvěty na školách a ve společnosti.

Ve společnosti SmartEmailing využíváme internet pro své podnikání, a tak cítíme velkou potřebu tento dokument podpořit. Nechceme totiž, aby si mladí mysleli, že posílání sexuálních zpráv a obtěžování na internetu je normální a doufáme, že i díky tomuto snímku bude téma více medializováno a odhaleno veřejnosti. Poskytli jsme tvůrcům filmu zdarma e-mailovou aplikaci, kterou mohou použít k propagaci dokumentu a finanční podporu ve výši 30 000 Kč.

Jsme rádi, že jsme se mohli stát partnerem filmu V síti a alespoň trochu pomoci v šíření povědomí o tomto fenoménu v dnešní on-line společnosti!

Kateřina Fišerová

Pomáhala rozjet email marketingové strategie desítkám českých firem. Dnes je manažerkou a lídrem značky SmartEmailing, která je jedničkou na českém a slovenském trhu. Propaguje myšlenky efektivního email marketingu jako nástroje pro budování vztahu se zákazníky. Nesnáší SPAM a jako lektorku a spíkra ji můžete potkat na konferencích. Více se dozvíte na www.katkafiserova.cz.

Chcete podobné články najít přímo ve svém emailu?


Přidejte se k našim 32 840 odběratelům, kteří chtějí dělat email marketing chytře, více prodávat a mít více spokojených zákazníků.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů