Přecházíte od Sendinblue?

Pravděpodobně teď řešíte, kterou aplikaci na sběr kontaktů a e-mailing pro své podnikání vybrat. Přečtěte si, proč by právě pro vás mohl být SmartEmailing ten správný parťák.

SmartEmailing

SmartEmailing je inteligentní e-mailingová platforma s pokročilou automatizací, která si zakládá na spolehlivosti a garantuje doručitelnost 99 %. Co se funkcí týče, SmartEmailing se plně vyrovná zahraničním aplikacím.

Sendinblue

Jaké vlastnosti e-mailingového nástroje jsou pro vás důležité?

Podpora

Pokud angličtina není vaše silná stránka, v SendinBlue budete mít problém pokaždé, když budete potřebovat něco vyřešit.

SmartEmailing si zakládá na prozákaznickém přístupu, navíc oproti SendinBlue nenabízíme jen obyčejnou zákaznickou podporu. Nabízíme také podporu email-marketingovou, což se určitě hodí, když člověk začíná a nemá zkušenost, nebo se mu nedaří, jak by chtěl.

Naše silná stránka je lidskost. Můžete se spolehnout na to, že na druhé straně je zkušený profesionál, který je připravený vám ochotně a rád pomoci.

V SendinBlue je vše anglicky. Což vám zabere více času než se vším prokoušete a porozumíte. I když anglicky umíte dobře, složité technikálie se vždy čtou lépe v rodném jazyce. 

SmartEmailing má velmi propracovanou komplexní nápovědu. Ihned po zaregistrování si můžete projít mini kurz Školení pro začátečníky s aplikací.

Můžete najít výuková videa, školení zdarma Smart Coffee, živé výukové semináře v Praze, Brně a Ostravě, kde si vše vyzkoušíte s vedením. Je k dispozici nápověda s vyhledáváním, takže můžete řešit váš konkrétní problém. Všechno je česky!

Nápověda

Vzdělávání

U nás to nekončí nákupem produktu. Klademe velký důraz na neustálé vzdělávání jak týmu tak našich zákazníků, protože email makreting se dynamicky posunuje pořád kupředu. Sledujeme nové trendy a sdílíme je se svými zákazníky v různých formách. Je k dispozici vysílání s podporou a hosty online Smart Cofee, ve kterém se můžete naučit, jak vytvořit a nastavit celý systém, dostanete odpovědi na vaše otázky.

Každoročně se pořádá Email Marketing Online Summit, kde se klienti mohou zdarma dozvědět nejnovější trendy v oblasti email marketingu od zkušených odborníků a úspěšných online podnikatelů. Píšeme blog, kde se můžete dozvědět další užitečné informace.

SendinBlue má také odkazy na různá videa, můžete si pročíst jejich blog, video tutoriály, články o tom, jak psát emaily, jak vybrat předměty, které zvednou otevíratelnost a tak dále. Občas vám přijde pravidelný newsletter s návody a články.

Ale vzdělávání rozhodně není do takové míry a je samozřejmě v angličtině.

Velké téma. Určitě nechcete, aby se vaše pracně vytvořené emaily ocitly ve Spamu a nikdo si je nepřečetl. České aplikace toto mají ošetřené přes antispamovou a antivirovou ochranu Virus Free, kterou využívá většina českých emailových providerů, i Google.

Takže v případě, že používáte SmartEmailing, vaše doručitelnost bude u českých a slovenských klientů rozhodně vyšší.

V případě SendinBlue nikde na jejich webu není informace o tom, že mají Spam check, a pokud ano, pravděpodobně nebude pro české emailingové klienty.

Doručitelnost

Nejlepší funkce SmartEmailingu

Tvorba webových formulářů

Ve Smart Emailingu můžete vytvářet webové formuláře, máte k dispozici emailové šablony s responzivním designem.

Odesílání, kdy klient nejvíce otevírá

Můžete odesílat emaily, kdy klient nejvíce otevírá, to vám zajistí větší jistotu toho, že váš email nebude někde zapadlý, ale že ho klient otevře. Tuto funkci SendinBlue nemá.

Snadná tvorba emailů

Čeká na vás Drag and Drop editor, kde si jedoduše poskládáte váš email tak, aby splňoval vaše požadavky, šaablony, fotografie. Můžete využít i HTML editor a předvytvořené šablony. Můžete vytvářet pop-upy, které se objeví na vašem webu.

Double opt-in ready

Připravený proces, který potřebujete k double opt-in.

Segmentace

Můžete segmentovat vaše kontakty, automatizovat procesy a plně personalizovat. Personalizace je u SendinBlue problém, protože zahraniční aplikace neumí skloňovat, takže z něj nikdy nevyloudíte Dobrý den, Karle.

Přehled

Můžete sledovat statistiky otevíratelnosti a prokliků na odkazy, procento otevřených emailů, vrácených emailů a odhlášených lidí.

GDPR ready

Vše je plně v souladu s českou a evropskou legislativou. Součástí je double opt-in proces.

A/B Testování

Můžete využít také funkce A/B testování tím, že odešlete dvě různé varianty obsahu a sledujete, která je úspěšnější.

Skloňování při osolvení

Smart Emailing na rozdíl od SendinBlue umí i popřát k svátku, to je další možnost, jak budovat vztah s klientem a jeho důvěru k vám, když se mu v den svátku automaticky odešle email třeba s nějakou příjemnou nabídkou. Umí oslovovat v 5. pádu.

Integrace

Přes API rozhraní můžete integrovat s různými dalšími aplikacemi a programy. Plný seznam najdete zde.​

Úprava fotek přímo v aplikaci

Můžete nově přímo v aplikaci na fotky psát text.

Hromadné SMS

Přes naši aplikaci lze automatizovaně odesílat i hromadné SMS s informacemi pro klienty. Což u SendinBlue také není možné.

Výhody platformy SmartSelling

Aplikace pro emailing vám bude fungovat sama o sobě jen do té doby, než začnete něco prodávat a bude vám stačit vytvořit na web formulář ke sběru kontaktů a automaticky odeslat několik emailů.

Až vytvoříte první prodejní produkt, tak je potřeba zapojit do akce další „appky“. Budete potřebovat vytvořit prodejní formuláře, a faktury, které se automaticky odešlou a také popřípadě přidat platební bránu.

S aplikací SendinBlue to buď budete řešit opět přes zahraniční aplikace, nebo se to celé budete snažit méně či více úspěšně napojit na ty české. Na některá propojení existují pluginy, ale ty si ovšem většinou zaplatíte. V českých aplikacích už budete mít připravené vzory emailů, bude vše i pro zákazníka v češtině včetně faktur a budete mít mnohem méně práce s psaním textů, ušetříte si spoustu času a bude mnohem jednodušší zapojit českou platební bránu.

V tomto je geniální platforma SmartSelling, jejíž součástí je i SmartEmailing a fakturační nástroj FAPI, který je velmi jednoduše propojitelný třeba s bránou Go Pay, a troufáme si říct, že nejjednodušší šablona pro tvorbu webu u nás – MioWeb. Tahle chytrá trojkombinace vám ušetří opravdu hodně času a hlavně, což je možná ještě důležitější, spoustu nervů.

Tyto tři aplikace skvěle spolupracují. Ve SmartEmailingu vytvoříte formulář pro sběr kontaktů, který se vám v šabloně MioWebu automaticky ukáže, takže jej nemusíte vkládat HTML kódem a umístíte si ho tam, kam potřebujete a upravíte vzhled přímo na webu.

Stejně tak se ukáže v  MioWebu formulář z fakturačního nástroje FAPI ihned ve výběru na webu a vy během pár kliknutí máte celý proces prodeje uvařený. Také jej můžete snadno propojit pomocí API klíče například s Fio bankou a máte rovnou zkontrolované připsání peněz na účet a automatické odeslání produktu.

Vyzkoušejte SmartEmailing ještě dnes

Bez závazků, bez nutnosti zadávat platební kartu, jednoduše a se všemi funkcemi