Poslední volná místa na školení PRÁVO V E-MAILINGU (27. 4.)

9 tipů pro vánoční e-mailing

Posíláte newslettery a rádi byste je letos vyšperkovali vánoční tematikou a tipy? Ukážeme vám, jak posunout váš vánoční e-mailing formou i obsahem. 

Co posílat v newsletterech před Vánocemi

To záleží na tom, čemu se věnujete a jestli jste e-shop, (nezisková) organizace nebo freelancer. Proto vám nabídneme různé varianty, ze kterých si můžete vybrat, co je pro vaše aktivity nejvhodnější. 

1. Pomozte vybrat vánoční dárky

Máte na e-shopu nebo blogu dárkového rádce? Kategorii s vánočními dárky? Dárkové balíčky, sady nebo poukazy? Řekněte o nich svým zákazníkům a ušetřete jim čas, hledání i nervy. 

Takhle pomáhá zákazníkům vybrat vánoční dárky v e-mailech náš klient Ovocňák.

TIP: Nastavte si automatizaci na opuštěný košík pro všechny, kteří nákup nedokončí. Tato automatizace vám může přinést významné zisky nejen ve vánoční sezóně.  

2. Usnadněte lidem vánoční přípravy

Máte blog, e-book nebo podstránku na webu s recepty, tipy pro vánoční úklid nebo triky na zachování klidné mysli před Vánocemi i během nich? Podělte se s odběrateli o hodnotný obsah, který pomáhá řešit jejich obavy nebo problémy. Ocení to.

3. Nabídněte slevu nebo dopravu zdarma

Slevy a doprava zdarma jsou jedny z nejoblíbenějších nejen vánočních nabídek. Jistě nemusíme vysvětlovat proč. 😉

Využijte k oznámení slev slavné dny jako Black Friday, Cyber Monday, Giving Tuesday, při kterých lidi očekávají, že jim slevy nabídnete. Další tipy na rozesílkové dny během předvánoční sezóny najdete v našem nabitém checklistu k vánoční kampani

TIP: V e-mailingovém nástroji SmartEmailing není třeba generovat pro každého zákazníka jiný slevový kód do těla e-mailu. Můžete nastavit, aby se sleva nebo doprava zdarma zákazníkům načetla automaticky, když z e-mailu přejdou na váš e-shop. 

Takhle snadno můžete použít slevový kód díky napojení na aplikaci SmartEmailing.

4. Posílejte personalizovaný obsah

Personalizované propagační e-maily mají o 29 % vyšší unikátní míru otevření a o 41 % vyšší unikátní míru prokliku. Nastavte v e-mailové kampani pokročilou personalizaci a reagujte na poslední nákup, prohlížené kategorie na webu nebo zájmy.

TIP: s webovými formuláři můžete ve SmartEmailingu sbírat jakákoliv zajímavá data a ukládat je do vlastních polí (například o co se lidé zajímají nejvíce).

5. Pohrajte si s časovými odpočty do Vánoc

Vidět v e-mailu odpočet, kolik dní zbývá do Štědrého dne, může rozhoupat některé váhavce k nákupu. 

K odpočtu uveďte praktické informace jako:

  • Do kdy je na vašem e-shopu možné nakoupit s garancí doručení do Vánoc (například i s rozdílem dodání přes různé dopravce).
  • Otevírací doba kamenné prodejny (pokud ji máte).
  • Otevírací doba před Vánocemi.
Takhle psala loni o doručení do Vánoc a otevírací době do Štědrého dne Econea.cz. 

6. Poděkujte věrným zákazníkům

Vánoce jsou ideální čas, kdy poděkovat vašim věrným zákazníkům. Oslovte vaše přední klienty a hýčkejte je tak, jak si VIP zaslouží. V e-mailové rozesílce je rozlišíte díky segmentaci.

Nabídněte jim exkluzivní vánoční slevu, dárkový poukaz nebo je pozvěte na uzavřenou vánoční akci jen pro věrné zákazníky. 

Poděkovat věrným zákazníkům můžete i dárkem. Takto to dělá náš klient Nebbia-store.cz. 

7. Vybídněte zákazníky, ať si udělají radost

Přiznejme si to, některé dárky od Ježíška se minou účinkem. Vyzvěte vaše odběratele, ať myslí i na rozmazlování sebe samých a koupí si u vás to, co je opravdu potěší. Nebo ať tuhle informaci předají svým blízkým. 

Takhle vtipně vystihla nepovedené dárky pod stromečkem značka rag & bone.

8. Podpořte svůj brand

Sdělte v newsletterech, proč je lepší nakupovat u vás než u vaší konkurence. Máte lepší ceny, kvalitu produktů nebo služeb, zákaznický servis, delší záruku, expresní dodání, povánoční výměnu, věrnostní systém,…? Řekněte o tom svým odběratelům.

Značky často zapomínají na své unikátní vlastnosti produktu či značky (USP), které je odlišují od konkurence. 

Takhle ve svém newsletteru představuje Book Therapy své USP. 

TIP: Podpořte svůj brand také recenzemi od vašich zákazníků. 

9. Pošlete vánoční přání e-mailem

Vánoční přání by mělo být napsané tak, aby podpořilo vztah s vašimi zákazníky, fanoušky nebo sledujícími. Už jim neposílejte prodeje ani slevy. Buďte osobní, vstřícní a zaměřte se na hodnoty, pro které vás mají zákazníci rádi, na vánoční tématiku nebo na obojí. 

Takové vánoční přání posílalo The Citizenry.

Co posílat po Vánocích

Výprodej

Už 25. 12. můžete oznámit výprodeje, sdělit otevírací dobu mezi svátky (tu můžete říci i dříve), nabídnout výměnu zboží (za jiné zboží, za body v hodnotě nákupu,…).

Mnoho lidí na tyto výprodeje čeká a těší se, za co utratí peníze, které našli v obálkách pod stromečkem na dárky podle svých přání.

Takhle na Štědrý den oznámila výprodeje značka Zara.

PF 2023

Novoroční přání jsou důležitá pro budování značky. Posílat je za každých okolností ale nemusí být úplně vhodné. Víte, jak by takové přání mělo vypadat? Přečtěte si našich 6 tipů pro úspěšné PF e-mailem.

Vytvořit PF ve SmartEmailingu vám zabere jen chvíli díky předpřipravené šabloně.

Jak newslettery připravit

A čeho se držet při přípravě vánočních newsletterů? 

Odesílejte pouze responzivní e-maily 

Díky tomu se zobrazí správně na všech zařízeních – počítačích, mobilních telefonech i tabletech. 46 % lidí otevírá e-maily na mobilním telefonu. 

Držte jednotnou tonalitu a grafiku e-mailů

Dodržujte dál vaši brandovou identitu a tonalitu textů podle vašeho tone of voice manuálu. Stačí přidat pár vánočních grafických prvků. Nebo vytvořte originální vánoční GIF (pohyblivý obrázek). 

TIP: S tvořením vánočních e-mailových kampaní vám pomohou naše předpřipravené vánoční šablony, které si snadno upravíte. GIF obrázek lehce nahrajete do vaší e-mailové šablony (vytvořit ho můžete například v Canvě nebo jiném grafickém nástroji).

Tipy pro předměty e-mailů

  • Je stručný a jasný. Ideálně do 40 znaků.
  • Má výzvu k akci (pouze dnes, doprava zdarma končí,…).
  • Prozrazuje, co najdete uvnitř.
  • Oslovuje vás (křestní jméno, příjmení, jméno vaší firmy).
  • Obsahuje slovesa (zjistěte, začněte, stihněte,…).

Usnadněte si přípravu vánočními šablonami

Většina e-mailových nástrojů má v nabídce šablon také vánoční šablony. Snadno do nich doplníte své logo, upravíte font nebo přidáte vlastní grafické prvky. 

V aplikaci SmartEmailing najdete hned 4 předpřipravené vánoční šablony. Nebo vám naši e-mail specialisté rádi připraví originální vánoční šablonu na míru.


Pro tvoření vánočních e-mailů už vše víte. Potřebujete pomoci? Kontaktujte naši zákaznickou péči nebo naše e-mailové specialisty, rádi vám pomohou.


Zdroje

1 https://www.bluefrontier.co.uk/company/blog/item/8-ways-to-build-relationships-through-email-marketing
2 https://www.hubspot.com/marketing-statistics

Kateřina Kang

Píšu pro vás o tom, jak komunikovat se zákazníky tak, aby vaše vztahy i aktivity vzkvétaly. Ať jste firma, neziskovka nebo jednotlivec.

Přejete si podobné články najít přímo ve svém e‑mailu?

Memory: 30MB (5.86% of 512MB)

Vyplňte prosím své údaje

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Stáhněte si CHECKLIST zdarma

Stáhněte si CHECKLIST zdarma

E-MAILOVÝ KALENDÁŘ
NA ROK 2024

Registrace na workshop

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Stáhněte si VÁNOČNÍ CHECKLIST zdarma

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.