Naučte se ovládat SmartEmailing z pohodlí domova  - oblíbené školení je nyní ONLINE - jen za 250 Kč. 

Sdílejte články v e-mailech pomocí RSS feedu

Od teď vkládáte články jednoduše!

Nově můžete ve SmartEmailingu sdílet vaše články pomocí propojeného RSS feedu. Jméno autora, název článku nebo jeho vydání načtete ve SmartEditoru automaticky a bez další manuální práce. Pro využití nové funkce stačí znát URL feedu vašeho webu nebo blogu a v případě stránek na WordPressu ještě nainstalovat RSS plugin. Pak už můžete do newsletteru vybrat konkrétní články, odeslat je vašim kontaktům a zajistit jim větší návštěvnost.

RSS kanály

Formáty RSS (Really Simple Syndication nebo Rich Site Summary) jsou jednoduché textové soubory s aktuálními a standardizovanými informacemi o obsahu webu. Uživatelé a fanoušci různých stránek díky nim nemusí navštěvovat několik webů a hledat nové články, ale své oblíbené RSS feedy si uloží do RSS čtečky, kde potom jednoduše vidí všechny nové příspěvky.

Využívat RSS můžete od teď i v našem rozhraní a ušetříte tak čas pro vkládání článků do newsletterů. Detaily o článku jakými jsou třeba jméno autora, nadpis článku nebo perex se vloží po synchronizaci feedu v účtu automaticky podle toho, jaký článek si vyberete.

Jak nastavit načítání článků ve SmartEmailingu

V kampaních přidáte v záložce Feedy nový feed, u kterého vyberete typ RSS 2.0, zkopírujete URL s vaším feedem a synchronizujete obsah. Po načtení feedu přidáte v základních šablonách prvek Články RSS do těla svého newsletteru. V editaci přes Vložení RSS článku vyberte první nebo druhý článek a pak jednoduše podle názvu nebo obsahu najdete článek, který chcete do e-mailu vložit. Detailní návod a další postupy najdete v naší nápovědě.

RSS_clanky

Našeptávač v úpravě prvku vám umožní prohledat konkrétní RSS feed a najít článek pomocí jeho titulku nebo textu.

Vyber_clanku_RSS

Pro aktivaci prvku v jiných než základních šablonách nebo v případě dotazů k vkládání článků přes RSS nám prosím napište na podpora@smartemailing.cz.

Kateřina Fišerová

Pomáhala rozjet email marketingové strategie desítkám českých firem. Dnes je manažerkou a lídrem značky SmartEmailing, která je jedničkou na českém a slovenském trhu. Propaguje myšlenky efektivního email marketingu jako nástroje pro budování vztahu se zákazníky. Nesnáší SPAM a jako lektorku a spíkra ji můžete potkat na konferencích. Více se dozvíte na www.katkafiserova.cz.

Chcete podobné články najít přímo ve svém emailu?


Přidejte se k našim 32 762 odběratelům, kteří chtějí dělat email marketing chytře, více prodávat a mít více spokojených zákazníků.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů